11 listopada Święto Niepodległości

2016-11-16 15:02:20

11 listopada to dla Polaków bardzo ważny dzień w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Pod koniec XVIII wieku nasza ojczyzna utraciła niepodległość. Rosja, Prusy i Austria zawłaszczyły Polskę na ponad 100 lat. Dopiero początek XX stulecia okazał się dla Polaków  szczęśliwszy.
11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.

Polska nie byłaby wolna, gdyby nie niezłomna postawa naszych przodków, którzy nie ustawali w walce z zaborcami. Polacy odzyskując  niepodległość udowodnili, że są jednym z najbardziej niestrudzonych i odważnych narodów świata.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy II gimnazjum w ramach projektu "Gimnazjaliści pracują cały rok" przygotowali gazetkę tematyczną.