SAMORZĄD UCZNIOWSKI

SZKOŁY PODSTAWOWEJ 
IM. RODZINY SAŻYŃSKICH 
W STAREJ NIEDZIAŁCE

Nowy Rok 2017

2017-02-08 12:34:51

W styczniu klasa V realizowała zadanie w ramach projektu Samorządu Uczniowskiego pt. „Nowy Rok”. W ramach tego klasa opracowała wspólny plan działań, który obejmował: stworzenie plakatu promującego wytrwałość w dążeniu do realizacji postanowień noworocznych, przygotowanie dla klas IV – VI arkuszy przemyśleń (czym są marzenia, a czym postanowienia (cele do osiągnięcia), przygotowanie zajęć w świetlicy.

Zadania zostały wykonane. Wszystkie klasy drugiego etapu włączyły się do kampanii dotyczącej postanowień noworocznych. W świetlicy odbyły się zajęcia, podzielone na dwie części. Pierwsza obejmowała naukę nazw miesięcy w jęz. polskim i angielskim. Uczniowie obejrzeli film z cyklu baśnie polskie pt. „Dwunastu braci” i wypowiadali się na temat morału z niej płynącego. Na koniec wszyscy zdali „egzamin” – każdy powiedział w języku angielskim nazwę miesiąca, w którym się urodził. Nagrodą był kalendarz.

W drugiej części dzieci utrwalały nazwy miesięcy: rozwiązywały stworzoną przez klasę V krzyżówkę, odpowiadały na rymowane zagadki, ozdabiały kartki z kalendarzy (z miesiącami, w których obchodzą urodziny). Najlepszym podsumowaniem zajęć, były pytania dzieci, kiedy będzie trzecia część zajęć.

 

« powrót

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Kreator stron www - przetestuj!