SAMORZĄD UCZNIOWSKI

SZKOŁY PODSTAWOWEJ 
IM. RODZINY SAŻYŃSKICH 
W STAREJ NIEDZIAŁCE

Prawa dziecka w nietypowej formie.

2016-11-24 22:15:10

Kolejna klasa szkoły podstawowej zrealizowała działanie na listopad w ramach projektu „Podstawówka działa”. Klasa VI b kreatywnie podeszła do zadania, związanego z prawami dziecka. Jak najlepiej powiedzieć o prawach dziecka, co zrobić, aby jak najwięcej uczniów się o nich dowiedziało. Klasa VI b wpadła na pewien pomysł po pierwsze przeprowadziła sondę zapytała uczniów „czy znają prawa dziecka”, „jakie prawo jest dla nich najważniejsze”, następnie każda uczennica klasy VI b miała przyklejone prawo na plecach, przez co na wszystkich przerwach wiele osób miało możliwość przeczytania, poznania i zapamiętania swojego prawa. Oczywiście dziewczyny odwiedziły także przedszkolaków, którym przeczytały opowiadanie o prawach dziecka, wyjaśniły czym są, na czym polegają.

 

« powrót

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Kreator stron www - przetestuj!