Spieszmy się kochać ludzi…

2017-10-30 20:14:21

Delegacja uczniów udała się z wizytą na miński cmentarz. Uczciła tam pamięć zmarłych nauczycieli. Młodzież      z naszej szkoły  pamiętała, również o grobach żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Mewa Kamień oraz harcerz Szarych Szeregów. W tym roku rozpoczęto projekt opieki nad ich grobami. W działania włączyły się wszystkie klasy.

Święto Wszystkich Świętych ustanowił Grzegorz IV w 834 roku jako dzień pamięci o zmarłych. Już od 1179 lat tradycja wspominania tych, którzy odeszli jest silnie zakorzeniona i kultywowana w kulturze wielu narodów. Pamięć        o tych, których już nie ma wśród nas, powinna być wieczna - przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Pamiętajmy i wspominajmy naszych najbliższych, ale również tych, którzy zginęli walcząc o niepodległość naszej ojczyzny. Paląc im  znicze w ciszy i zadumie pozwólmy sobie na chwilę refleksji….Pamiętajmy, wspominajmy, szanujmy pamięć tych, od których nie otrzymamy odpowiedzi na zadane pytania, ale również miejmy na uwadze słowa

ks. Jana Twardowskiego „… spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”