SAMORZĄD UCZNIOWSKI

SZKOŁY PODSTAWOWEJ 
IM. RODZINY SAŻYŃSKICH 
W STAREJ NIEDZIAŁCE

Zdrowo w świetlicy :)

2018-06-06 20:44:56


Zdrowo w świetlicy


            Uczennice reprezentując SU przeprowadziły zajęcia dla dzieci przebywających w świetlicy. Dotyczyły one zasad zdrowego żywienia. Prowadzące skupiły się na omówieniu nowej piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

            Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej  to graficzne przedstawienie prawidłowych zasad odżywiania się. U jej podstawy leżą najważniejsze produkty, które powinny stanowić bazę naszego jadłospisu. Na najniższym i jednocześnie najważniejszym piętrze znajduje się aktywność fizyczna. Składniki znajdujące się na wyższych piętrach piramidy powinny zostać ograniczone, a nawet całkowicie wyeliminowane            z diety.

            W trakcie zajęć odbywały się konkursy z narodami. Dzieci wykonały prace plastyczne, na których prezentowały dobre i złe nawyki żywieniowe.

« powrót

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Kreator stron www - przetestuj!