SAMORZĄD UCZNIOWSKI

SZKOŁY PODSTAWOWEJ 
IM. RODZINY SAŻYŃSKICH 
W STAREJ NIEDZIAŁCE

Rok szkolny 2014/2015

Pierwszy Dzień Wiosny w Gimnazjum

2015-04-28 20:35:39

 

23 marca 2015r Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Szkolny Klub LOP zorganizował dla uczniów wycieczkę dydaktyczno - rekreacyjną do Rezerwatu "Jedlina" w Mieni z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

 

Rezerwat jest położony w gminie Mrozy w leśnictwie Mienia. Został utworzony w 1952 r. Obejmuje powierzchnię 70,40 ha. 

Na trasie ścieżki  przyrodniczo-leśnej wyznaczono 10 przystanków z tablicami informacyjnymi, przybliżającymi wybrane zagadnienia leśne. Na pokonanie 1,5-km trasy musimy przeznaczyć około 1 godziny. 

 

 

 

 

 Miło spędziliśmy czas przy ognisku na terenie Domu Pomocy Społecznej „Jedlina”, który został tu usytuowany ze względu na leczniczą i uspokajającą moc lasu już w l. 20. XX w.

 

 

 

 

 

 

W ramach Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych obchodzonego dnia 22 marca integrowaliśmy się z mieszkańcami Domu Społeczego w Mieni. Podziwialiśmy ich prace artystyczne.

 

 

W związku ze Światowym Dniem Wody pojechaliśmy do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.

Światowy Dzień Wody odbywa się co roku w dniu 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Dzień ten obchodzony jest od 1993 roku. Propozycja jego ustanowienia padła rok wcześniej podczas Konferencji ds. Środowiska i Rozwoju Narodów Zjednoczonych. Tegoroczny Dzień Wody poświęcony jest tematowi zrównoważonego rozwoju.

 

opiekunowie SU i SKLOP

 
 
 
« powrót

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Kreator stron www - przetestuj!