Walentynki w naszej szkole

2015-02-17 21:04:00

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające na 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, patrona zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

W piątek 13 lutego 2015r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Szkoły Podstawowej zorganizował Dzień Zakochanych. Już kilka dni wcześniej działała poczta walentynkowa. Życzenia, zabawne kartki i słodkie upominki od anonimowych wielbicieli wręczane były dzieciom, młodzieży oraz pracownikm Zespołu Szkół. W tym dniu królowały stroje w czerwonych i różowych barwach oraz przypięte do ubrania czerwone serca.  Podczas przerw słychać było dźwięki romantycznej muzyki.

Dorota Krzyśpiak