SAMORZĄD UCZNIOWSKI

SZKOŁY PODSTAWOWEJ 
IM. RODZINY SAŻYŃSKICH 
W STAREJ NIEDZIAŁCE

Rok szkolny 2014/2015

XIV edycja Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”

2014-10-15 23:27:18


„Mówią zgasło światło, a widać coraz lepiej. Mówią nie ma głosu, a słychać coraz mocniej. Mówią: ODSZEDŁ. A On wciąż jest i pozostanie wśród nas.”                                                                

Dnia 14 października 2014 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony św.Janowi Pawłowi II. Organizatorem szkolnych obchodów Dnia Papieskiego był Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie tłumnie zgromadzili się uczniowie szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna oraz nauczyciele.

Wszyscy zebrani mieli przyjemność obejrzeć   program  słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy III gimnazjum.  

Wykonawcy przedstawili Jana Pawła II  jako  papieża pielgrzyma,  człowieka obdarzonego olbrzymią charyzmą, otwartego na innych ludzi, religie, zmiany społeczne i obyczajowe. Po raz kolejny usłyszeliśmy ważne słowa Ojca Świętego, które stanowiły i wciąż stanowią dla wielu osób źródło  inspiracji i natchnienia. Mają w sobie głębię i siłę. Pozwalają dostrzec to, czego do tej pory nie zauważaliśmy.

           

Na koniec uroczystości uczniowie i nauczyciele otrzymali telegramy od św. Jana Pawła II. Ich treść ma przypominać adresatom o wartościach, które nadają właściwy sens życiu człowieka.


                                                                                                                           Małgorzata Komorowska


 


 

  

« powrót

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Kreator stron www - przetestuj!