Zaprzysiężenie SU Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich

2014-10-15 23:16:56

Dnia 14 października 2014r. w Zespole Szkół w Starej Niedziałce odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandarów SP i Gimnazjum. Po powitaniu zebranych na uroczystości nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców i uczniów członkowie zarządu Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum ślubowali:

• nie zawieść zaufania koleżanek i kolegów,
  •  godnie pełnić powierzone zaszczytne funkcje,
  • nie nadużywać uprawnień i postępować zgodnie z kodeksem moralnym,
  • sumiennie wypełniać obowiązki i pracować dla dobra całej społeczności szkolnej,
  • pomagać dyrektorowi, nauczycielom i wychowawcom w organizowaniu życia szkolnego
  • godnie reprezentować szkołę i pielęgnować jej tradycje.

Złożono podpisy na aktach ślubowania. Galowe stroje i podniosła atmosfera towarzysząca całej ceremonii potęgowały poczucie odpowiedzialności jakie spadło na: Kamila Kowalskiego, Kamila Jurkowskiego, Monikę Królak i Magdę Wołkowicz.

Po ślubowaniu głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół pani Krystyna Gmur, składając samorządowi i jego opiekunom najlepsze życzenia i zapewniając o swoim wsparciu.

Dorota Krzyśpiak  i Małgorzata Komorowska